Realizacje


MiniMini
Akcja społeczna Bezpieczne Sale Zabaw z MiniMini

Opis

Bezpieczne Place Zabaw z MiniMini to nasza akcja społeczna, plasująca kanał MiniMini jako eksperta w kwestii bezpieczeństwa. Stworzyliśmy serwis internetowy dla mam z dziećmi, którego głównym założeniem było z początku polecanie sobie placów zabaw w okolicy i umawianie na wspólne pogawędki. Od czerwca 2010 akcja przybrała niespodziewanie szybki rozwój.


W ramach akcji zajęliśmy się badaniem placów zabaw w całej Polsce. Wraz z instytucją Centrum Kontroli Placów Zabaw badaliśmy place pod względem zgodności z normą bezpieczeństwa obowiązującą w UE: PN-EN 1107.


Pozyskaliśmy znaczące patronaty, m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja KidProtect, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Mama i inne. Ekspercki kontent zapewnili nam:dietetycy, lekarze, fundacje zajmujące się bezpieczeństwem dzieci poza domem i w sieci i patroni.


O postępach akcji informujemy na bieżąco na administrowanej przez nas stronie, blipie, YouTubie oraz na FanPage’u akcji. Na FanPage’u każdy nowy fan to złotówka, którą MiniMini przeznacza na badanie kolejnych placów.


Bezpieczne place oznakowaliśmy specjalnymi tablicami jako plac rekomendowany przez kanał MiniMini.


Dodatkowo, umożliwiliśmy rodzicom przesyłanie informacji o niebezpiecznych placach zabaw w okolicy i zajęliśmy się interwencją u właścicieli. Na bieżąco informujemy rodziców na naszej stronie o postępach interwencji.

W okresie zimowym ruszyliśmy z dalszym rozwojem projektu. Zaczęliśmy kontrolować bezpieczeństwo i daliśmy rodzicom możliwość rekomendowania zamkniętych obiektów zabaw, w tym sal, lodowisk, basenów. Prowadzimy także interwencje na zgłoszonych przez rodziców obiektach, które według nich nie zapewniają pociechom bezpieczeństwa.


Promocję projektu wspierają stałe, intensywne działania ePR oraz akcje niestandardowe na największych portalach parentingowych w sieci oraz w społecznościach.